Dohrávka 8. kolo 11.11.2012 OŠK Snežnica – Spartak Radôstka 2:3 (1:1)

03.11.2012 15:29

Zostava: Chvastek - Ukrop, Labuda Š., Smieško, Smatana - Svrček, Céniga, Bahna, Gazdík- Bajánek,Labuda M.

V poslednom kole jesennej časti hostila Snežnica Radôstku. Domácim chýbalo viacero hráčov základnej zostavy na čele s brankárskou jednotkou Kubíkom, no podľa predvedenej hry to nebolo vidno a zápas zniesol aj prísnejšie kritéria. Hoci Radôstka išla do vedenia v 15. minúte na dlho to bolo z ich strany všetko.  Iniciatívu prebrali domáci a hrozili z každej pozície. Do šancí sa postupne dostávali Labuda M. a hlavne Bajánek mal na kopačke jasný gól, ktorému zabránil obetavým zákrokom hosťujúci obranca. Vyrovnanie prišlo v 30. minúte keď priamy kop dobre zahral Svrček a Bahna po zásahu brankára dorazil loptu do siete. Polčas tak skončil nerozhodne 1:1. Druhý polčas sa niesol v znamení kvalitného futbalu a diváci si prišli na svoje. Do hry však nepochopiteľne vstúpil hlavný rozhodca a po druhej žltej karte vylúčil zhodne domáceho aj hosťujúceho hráča. Za čo to bolo vie azda iba on sám. V 60. minúte  sa rútil na domáceho brankára hosťujúci útočník, no ten skvelým zákrokom svoje mužstvo podržal. Hostia za to pykali hneď z protiútoku, keď skóroval Labuda M. Bohužiaľ v 7O. minúte sa opäť presadili hostia, ktorí využili zaváhanie domácich stopérov 2:2. V obrovskej šanci sa ešte ocitol dobre hrajúci Labuda M., no v jasnej šanci netrafil odkrytú bránu hostí. A tak prišiel v 80. minúte zákonitý trest, keď hostia z rýchleho protiútoku rozhodli o tom, že Snežnica prišla po dvoch rokoch o domácu neporaziteľnosť.  Chlapcom treba za predvedený výkon poďakovať a popriať v zimnom období veľa odhodlania do zimnej prípravy.